Šis nosaukums visvairāk dzirdēts saistībā ar sporta notikumiem. Lielākoties totalizatoros likmes var likt tieši uz sporta spēļu iznākumiem, jo šie notikumi noris gana bieži un ir ļoti aktuāli. Bukmeikers jeb totalizatora likmju pieņēmējs uz attiecīgā notikuma iznākumu nosaka varbūtību un šo varbūtību izsaka ar koeficientu. Koeficients nosaka cik liels būs laimests pareizas prognozes gadījumā. Ja ir liela iespēja, ka iznākums būs ”A”, tad koeficients ir mazs vai arī vienāds ar likmi. Ja iznākums ”B” ir mazāk iespējams, tad šim iznākumam būs lielāks koeficients un pareizas prognozes gadījumā arī lielāks laimests.

Bukmeikera galvenā funkcija ir nodrošināt totalizatora procesu – koeficienta noteikšanu, likmju solīšanu un laimesta izmaksu. Bukmeikers ievāc likmes par abiem iznākumiem un, neatkarīgi no gala rezultāta, saņem ienākumus no zaudētāju likmēm. Vairākās pasaules valstīs ir pieņemti likumi, kas ierobežo bukmeikeru darbību un aizliedz nelegālus totalizatorus. Šie likumi gan pārsvarā neattiecas uz tiešsaistes totalizatoriem. Bukmeikeru peļņu sastāda visu zaudētāju likmes. Gala iznākumu koeficienti tiek aprēķināti tā, lai bukmeikeram jebkurā gadījumā būtu finansiāls pārsvars. Parasti bukmeikera pārākums ir attiecībā 11 pret 10, taču mazu likmju gadījumā tas ir 6 pret 5. Šis pārākums ļauj bukmeikeriem savu darbību veidot ilgtermiņā. Tiek uzskatīts, ka labs bukmeikers spēj pārdzīvot lielus īstermiņa zaudējumus, kāda neparedzēta iznākuma gadījumā.

Varbūtības koeficienti dažādās pasaules vietās ir atšķirīgi. Eiropā tiek izmantoti decimālie skaitļi, kuri laimesta gadījumā tiek reizināti ar likmi – mazāks decimālskaitlis nozīmē lielāku notikuma iespējamību. Lielbritānijā bukmeikeri koeficientu vietā izmanto daļskaitļus jeb attiecības. ASV bukmeikeri savukārt izmanto ”naudas līniju” jeb pozitīvus un negatīvus skaitļus (koeficients 1.50 jeb 1/2 ASV totalizatoros tiek izteikts kā -200). Āzijas totalizatoru kantori izmanto Honkongas, Malaizijas un Indonēzijas tipa koeficientus.

Kopš totalizators ir saistīts ar sportu, pasaulē ir piedzīvoti vairāki sporta totalizatora skandāli. Parasti tiek ietekmēti spēļu rezultāti, sarunājot spēļu iznākumus ar kādu no sporta komandām (vai komandas spēlētājiem) vai arī uzzinot informāciju, kura zināma tikai sporta komandas pārstāvjiem. Šāda veida krāpniecība visbiežāk piedzīvota saistībā ar pasaules populārāko sporta veidu futbolu, bet piedzīvoti gadījumi arī citos komandu un individuālajos sporta veidos.