Pokers ir populārākā kāršu azartspēle visā pasaulē. Tās būtība ir likmju solīšana, un partijas uzvarētājs tiek noteikts pēc labākās kāršu kombinācijas. Šīs kombinācijas var palikt zināmas tikai kāršu īpašniekam līdz partijas beigām. Pokeram ir vairāki veidi, kuri atšķiras ar izdalīto un atklāto kāršu skaitu. Populārākie no tiem ir Texas Hold’em, kurā katram spēlētājam izdala 2 aizklātās kārtis un uz galda noteiktā secībā tiek liktas piecas atklātās, kā arī Omaha, kurā katram spēlētājam izdala 5 aizklātās. Pokera veidiem atšķirības ir arī kombināciju skaitā un likmju solīšanas procesā.

Pokera spēles partija sākas ar likmju solīšanu. Katrs spēlētājs sola tik lielu likmi, cik, viņaprāt, vērta ir sanākusī kombinācija. Lai spēle neaizņemtu pārāk ilgu laiku, ir ieviestas piespiedu likmes (blind/ante), kuras vai nu noteiktiem spēlētājiem vai visiem pie galda sēdošajiem ir jāieliek kopējā naudas bankā (pot). Solīšana notiek noteiktā secībā, pulksteņrādītāja virzienā. Katram nākamajam spēlētājam ir jāpielīdzina vai jāpalielina iepriekšējā likme. Ja spēlētājs to nevēlas darīt, tad kārtis var nomest un spēli turpināt nākamajā partijā. Solīšana beidzas, kad visi spēlētāji ir vai nu pielīdzinājuši pēdējo likmi vai nometuši kārtis. Ja visi spēlētāji nomet kārtis, tad banka pienākas pēdējam spēlētājam, kurš veica likmi. Pēc solīšanas raunda, galdā tiek izliktas atklātās kārtis un pēc pēdējās solīšanas spēlētāji atklāj savu kombināciju, kura iespējams ir spēcīgāka kā pretiniekiem.

Bez piespiedu likmēm spēlētāji naudu bankā sola divos gadījumos: ja ir iespēja dabūt spēcīgu kombināciju vai arī spēlētājs veic taktisku blefu. Blefa gadījumā spēlētājs ar sliktu kombināciju cenšas krasi paaugstināt likmes, lai pretinieki nomestu kārtis, domādami, ka šim spēlētājam ir spēcīgāka kombinācija. Šādi gājieni ir bijuši par pamatu plaši zināmām pokera stratēģijām par iespējamību, psiholoģiju un spēles teoriju.

Pokera aizsākumi meklējami 1829. gadā, kad ASV tika spēlēta kāršu spēle ar solīšanu un spēcīgākās kombinācijas īpašnieks iegūst banku. Šīs azartspēles uzplaukums bija 20. gadsimtā un no parastas brīvā laika aktivitātes tā ir kļuvusi par spēli, kuru mūsdienās spēlē visā pasaulē. Pokers tiek spēlēts gan dzīvē, gan internetā un regulāri tiek rīkoti dažādas nozīmes turnīri, kuros balvu fonds sasniedz pat vairākus miljonus dolāru vai eiro.