Kredīts ir viens no galvenajiem rīkiem, kuru mēs izmantojam lai varētu nodrošināties pret neparedzētiem tēriņiem un lai iegādātos īpašumus un preces, kuru cenas ir krietni vien lielākas nekā mēs spējam samaksāt no ikdienas algas. Un tā mēs arī parasti domājam, ka visi kredīti sākot no atrajiem kreditiem līdz pat studiju kredītiem tiek izmantoti cēliem mērķiem, bet patiesība nav nemaz tik iepriecinoša, jo, kredīti tiek izmantoti arī azartspēļu spēlēšanai, alkohola lietošanai un noteikti pat arī narkotisko vielu iegādei. Un tas ir tāpēc, ka tad, kad klients paņem aizdevumu, tad šī nauda ir viņa un viņš ar to var darīt ko vien vēlas!

Paņemsim par piemēru šo azartspēļu spēlēšanu, jo noteikti kreditori domā, ka cilvēki ar viņu pakalpojumiem nedara. Bet tie, kuri ir kļuvuši atkarīgi no azartspēlēm un nospēlē visu savu algu bieži vien nevar apstāties un viņiem vajag vēl spēlēt un spēlēt ar cerību uzvarēt. Tāpēc arī bieži vien iekāres vadīti šie cilvēki izvēlas pēc visas savas naudas nospēlēšanas paņemt vēl papildus arī kredītu, lai varētu turpināt spēlēt, un, lai gan ļoti ļoti reti gadās, ka arī paņemto šo kredītu viņi uzvar, tomēr lielāko daļu reižu sanāk tā, ka visa nauda ir nospēlēta, paņemts parāds un pēc tam vēl arī šis parāds nospēlēts, kas liecina par to, ka nākamajā mēnesī kad tik saņemts atalgojuma jums vispirms būs jāatmaksā šis nospēlētais parāds un jau tā paliks mazāk nauda dzīvošanai, bet ja vēl papildus tiks spēlētas azartspēles, tad neizbēgami cilvēks nonāks atkal pie parāda saņemšanas. Un šādi tad arī notiek šis parādnieka cikls, kur katru reizi atmaksājot naudu viņam paliek pārāk maz līdzekļu un nepaiet ne pāris nedēļas, kad atkal tiek izlemts par šāda parāda saņemšanu.

Protams, aizdevēji tur neko darīt nevar, jo viņi jau nav atbildīgi par šiem cilvēkiem, un tas ko viņi dara savā brīvajā laikā vai ar šo naudu tad arī ir viņu darīšana, bet es tikai gribu pievērst šo uzmanību faktam, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kas šādi izvēlas ņemt kredītus un pēc tam šo naudu nospēlēt cerot uz savu veiksmi. Bet tāpēc, ka iespējas laimēt ir ļoti mazas, tad praktiski vienmēr sanāk tā, ka viņi paliek parādā neko nedabūjuši pretī un šādi ātri vien var nonākt pie lielām nepatikšanām, kad parādi ir tik lieli, ka tos vairs nav iesējams atmaksāt un cilvēki aizvien vairāk sāk spēlēt azartspēles cerot beidzot tikt pie tā lielā laimesta un atmaksāt visus šos parādus. Bet viņiem patiesībā vajadzētu nevis cerētu uz laimestu bet gan sākt krāt naudu un atmaksāt to kreditoriem un beigt spēlēt šīs spēles!