Azartspēles ir viena no senākajām izklaides formām un tā dzīvojusi gandrīz tik ilgi, cik pati cilvēce. Azartspēļu būtība ir ieguldīt naudu kādā varbūtības vai laimes spēlē ar risku viņu pazaudēt, bet uzvaras gadījumā iegūt laimestu. Šo cilvēku vēlmi, iegūt lielākus līdzekļus, paļaujoties uz veiksmi, sauc par azartu. Ar azartspēlēm cilvēki nodarbojušies jau seno civilizāciju laikos. Pirmie tiešie pierādījumi nāk no Senās Ķīnas 2300 gadus pirms mūsu ēras. Tiek apgalvots, ka šajā laikā spēļu kauliņi tikuši izmantoti, lai sadalītu valsts teritoriju. Ļoti amizants azartspēļu vēstures notikums ir noticis 100. gadā mūsu ērā. Zviedrijas karalis Olafs un Norvēģijas karalis Olafs centās noskaidrot kurai valstij pieder Hisingas teritorija. Karošanas vai diplomātiskas vienošanās vietā viņi problēmu atrisināja ar metamo kauliņu palīdzību. Zviedrijas karalis divas reizes pēc kārtas uz abiem kauliņiem uzmeta sešinieku un strīdus teritoriju ieguva savā rīcībā.

Gluži kā mūsdienās, arī viduslaikos azartspēles bija problēma, kuru bija nepieciešams apkarot. Vairākas valstis aizliedza azartspēles bruņinieku vidū, jo tie ar spēlēšanu bija aizrāvušies tik ļoti, ka bieži mēdza aizmirst par savu tiešo pienākumu pildīšanu. Viduslaikos ar azartspēlēm pārsvarā nodarbojās tikai aristokrātu vai bruņinieku kārtas pārstāvji.

Pastāv uzskats, ka spēļu kāršu izcelsme ir Ķīna. Uzskats ir diezgan pamatots, jo ķīnieši izgudroja papīru, kas savukārt noveda pie papīra naudas izveidošanas. Apvienojot šos abus elementus radās spēļu kārtis. Ķīnieši iemācījās kā šķirstīt un samaisīt papīra naudu, tādēļ arī tiek uzskatīts, ka kāršu maisīšanas triku pamati nāk no šīs valsts. Mūsdienās zināmais kāršu komplekts radās, kad spēļu kārtis sasniedza Vidusjūras valstis. Kārtis tika sakārotas nomināli pēc galma statusiem. Franči savām spēļu kārtīm izdomāja vienu vīrieti aizvietot ar karalieni jeb dāmu. Tieši šis, 52 kāršu komplekts, visvairāk tiek izmantots mūsdienu kāršu spēlēs.

Nevadas štats Amerikas savienotajās valstīs ar savu lielāko pilsētu Lasvegasu ir pasaules azartspēļu galvaspilsēta. Pēc vispārējas azartspēļu aizliegšanas ASV, Nevadas štats bija pirmais, kurš ieguva tiesības legāli organizēt azartspēles. Aizliegums tika atjaunots 1910. gadā, bet 1931. gadā to atkal noņēma un Nevadas azartspēļu industrija sāka piedzīvot savu uzplaukumu.