Blekdžeks (Blackjack) pazīstams arī kā 21 vai acīte ir populārākā kazino kāršu spēle. Šajā spēlē spēlētājs sacenšas ar kāršu dalītāju par labāku kombināciju jeb lielāku punktu skaitu. Spēlētāji savā starpā nesacenšas, izņemot blekdžeka turnīros. Šo azartspēli spēlē ar parasto 52 kāršu komplektu. Spēles mērķis ir solīt likmi un censties pārspēt dalītāju, ko var izdarīt vairākos veidos – ar pirmajām divām kārtīm iegūstot 21 punktu, ko sauc par blekdžeku (ja vien tāds nav arī dīlerim), sasniedzot lielāku punktu skaitu kā dīlerim (nepārsniedzot 21) vai arī dīlerim pārsniedzot 21 punktu.

Spēlētājam katras partijas sākumā ir jāveic noteikta likme (ir iespējams spēlēt arī bez likmēm), un tad viņam un dalītājam tiek iedalītas 2 kārtis. Šo kāršu vērtība veido kopējo punktu skaitu. Kārtis ar bildēm (karalis, dāma, kalps) ir 10 punktu vērtībā. Dūzis ir 1 vai 11 punktu vērtībā, bet pārējās kārtis ir vērtīgas pēc cipara, kas ir uz kārts. Pēc pirmo divu kāršu saņemšanas, spēlētājam ir vairākas opcijas, ko darīt tālāk. Pirmā ir ”hit” jeb vēl vienas kārts paņemšana. Ja kāršu vērtība pārsniedz 21 punktu, spēlētājs vai dalītājs ir zaudējis. Ja viena no spēlētājam iedalītajām kārtīm ir dūzis, tad šo roku mēdz dēvēt par ”mīkstu”. Tas ir tādēļ, ka spēlētājs jebkurā gadījumā var pieprasīt vēl vienu kārti un nepārsniegt 21 punkta robežu. Dalītāja loma šajā spēlē ir censties uzvarēt spēlētāju, bet dalītājiem ir vairāki ierobežojumi. Dalītājam ir jāņem papildus kārtis, kamēr kopējā punktu vērtība ir vismaz 17. Viena no pirmajām divām dalītāja kārtīm vienmēr ir atklāta un redzama visiem spēlētājiem. Ja spēlētājam un kāršu dalītājam ir vienāds punktu skaits, tad ir ”push” jeb neizšķirts un spēlētājs savu likmi saņem atpakaļ.

Visā pasaulē ir dažādi blekdžeka veidi. Kopš 1960. gada šī ir viena no spēlēm, kuru izmanto azartspēlmaņi, kas seko līdzi izdalītajām kārtīm un, analizējot kombinācijas un varbūtību, pieņem attiecīgus lēmumus. Daudzās interneta vietnēs ir pieejama blekdžeka stratēģijas izklāsti un dažādu varbūtību modeļi, kas palielina iespēju biežāk uzvarēt.